مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت کیوی در اروپا

آنچه در این مقاله می خوانید...

بازار جهانی کیوی هایواردقیمت کیوی نیوزلند در بازارهای جهانیقیمت کیوی در اروپارتبه بازار کیوی ایران
قیمت کیوی در اروپا

قیمت کیوی در اروپا نرخ بالاتری نسبت به بازار ایران دارد و شاید کشورهای صادر کننده کیوی در جهان توانسته اند با رعایت استانداردهای صادراتی ارزآوری خوبی را برای کشور خود به دست بیاورند.
طبق بررسی‌ هایی که انجام داده‌ایم قیمت هر کیلو کیوی هایوارد در اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا بیش از ۸ یورو بوده است و این در حالی است که قیمت کیوی در اروپا برای کشورهایی که وارد کننده کیوی ایرانی هستند کمتر از ۳ یورو خرید و فروش می‌شود.

کشورهایی که به عنوان بزرگترین تولید کننده انواع مختلف کیوی در جهان هستند به دلیل پرتودهی بذر کیوی ها توانستند بیشترین آمار برداشت را از باغات داشته باشند اما کیوی آن ها نسبت به کیوی ایران بی طعم است ولی همواره قیمت فروش بالایی را به خود اختصاص داده است.

شهروندان اروپایی اگر کیوی ایران را بخورند طعم اصلی کیوی ایران باعث می‌شود تا آنها تمایل بیشتری برای خرید کیوی ایران داشته باشند. ناگفته نماند که شاید نتوانسته‌ایم بازاریابی اصولی برای کیوی ایران در کشورهای اروپایی داشته باشیم ولی مطمئناً شاخص قیمت کیوی در اروپا خیلی بالاتر از کیوی سایر کشورها خواهد بود که ما در حال حاضر با برنامه ریزی اساسی در حوزه مارکتینگ، قصد داریم تا بتوانیم این محصول با ارزش را برای قاره اروپا صادرات کنیم.

بازار جهانی کیوی هایوارد

بازار جهانی کیوی هایوارد از سال ۲۰۱۵ به بعد رشد خوبی داشته است به طوری که کشورهای تولید کننده نظیر:
نیوزلند
چین
ایتالیا
ترکیه
فرانسه توانسته‌اند سالانه بیش از ۴۰% بازار را ساپورت کنند.
در بین کشورهای تولید کننده کیوی هایوارد، کشور ایران نیز دارای بزرگترین باغات ارقام مختلف کیوی می باشد اما شاید در بازارهای جهانی نتوانسته است ورود بهتری داشته باشد و این امر باعث شده است تا شاخص قیمت کیوی ایران در بازارهای جهانی نسبت به سایر کشورها پایین ترین نرخ را داشته باشد.

بیشتر کشورهای اروپایی اطلاع از میزان کیفیت بالای کیوی ایران و همینطور طعم سالم و ارگانیک آن ندارند و چنانچه با برنامه‌ریزی و بازاریابی اصولی بتوانیم این میوه با ارزش را در اروپا وارد کنیم خواهیم توانست قیمت کیوی در اروپا را برای خود افزایش دهیم.
قیمت کیوی در اروپا نسبت به قیمت جهانی آن کاملاً مطابقت دارد و خیلی از کشورهای صادر کننده کیوی که بیشترین آمار را به خود اختصاص داده‌اند هر سال بیشترین سود را در زمینه صادرات کیوی هایوارد به خود اختصاص می‌دهند که یکی از این کشورها، نیوزلند است که سعی داریم در پاراگراف بعدی بیشتر راجع به کیوی این کشور صحبت کنیم.

قیمت کیوی در اروپا

قیمت کیوی نیوزلند در بازارهای جهانی

با بررسی های صورت گرفته به این نتیجه رسیده ایم که هر سال از کشور نیوزلند بیش از ۲ میلیون تن انواع کیوی به کشورهای مختلف در قاره آسیا، اروپا، آفریقا و حتی آمریکا صادرات می شود. در واقع این کشور یکی از قطب‌های اصلی صادرات کیوی در جهان به شمار می رود.
قیمت کیوی نیوزلند در اغلب بازارهای اروپایی بالاترین نرخ را دارد و دلیل اصلی آن صادرات مستمر در فصل‌ های مختلف است که سبب شده است در زمان هایی که بازار کیوی اوج می گیرد و حجم کیوی در بازارها کاهش پیدا می کند، کیوی این کشور روال عادی صادرات خود را دارد که این موضوع باعث می شود تو همواره قیمت کیوی هایوارد نیوزلند در اغلب کشورها بیشترین سود آوری را داشته باشد.

اما اگر بخواهیم کیوی ایران را با کیوی نیوزلند از نظر کیفیت و کمیت مقایسه کنیم به صراحت می توانیم بگوییم که کیوی ایران ماندگاری خیلی بهتری نسبت به کیوی نیوزلند دارد. در سطح سردخانه های ایران حدود یک سال امکان نگهداری انواع کیوی وجود دارد، بنابراین می توان نتیجه گرفت که کیوی ایران می‌تواند جایگاه بسیار بالایی در بازارهای جهانی از نظر کیفیت داشته باشد.

قیمت کیوی در اروپا

مسئله بعدی که بخواهیم کیوی این دو کشور را از هم متمایز کنیم، شاخص قیمت کیوی در اروپا آنها است. همانطور که گفته شد قیمت کیوی هایوارد نیوزلند بالاترین نرخ را دارد و کیوی ایران نیز در این بازارها جایگاه خوبی ندارد حتی ما به شما این تضمین را می‌دهیم که کیوی ایران دارای طعم ارگانیک است یعنی کسی که می‌خواهد کیوی را بخورد به طعم واقعی آن پی می برد و کیوی هایوارد ایران این شاخص را دارد که بتواند جایگاه اصلی خود را در زمینه قیمت و کیفیت پیدا کند.

قیمت کیوی در اروپا نسبت به کیفیت محصول، ارزش گذاری می شود و هر چقدر سایز و بسته بندی کیوی طبق استاندارد باشد شاخص قیمت کیوی در اروپا در بازارهای عمده فروش اروپا نیز افزایش می یابد. خیلی از کشورها با ایجاد اتحادیه فروش در بازارهای هدف خود همواره توانسته‌اند گریدهای مختلف از کیوی خود را با قیمت های متفاوت به فروش برسانند.

قیمت کیوی در اروپا

رتبه بازار کیوی ایران

طبق آمار سایت های معتبر خارجی، کشور ایران به عنوان هشتمین کشور عمده تولید کننده انواع کیوی در جهان شناخته شده است اما از نظر صادرات هنوز نتوانسته است در اغلب بازارهای اصلی اروپایی ورود قابل توجهی داشته باشد و این موضوع باعث شده است تا رتبه بازار کیوی ایران در سال های اخیر نسبت به حجم تولید آن کاهش داشته باشد.

ارقام مختلف از این میوه در ایران در سه واریته، کیوی هایوارد، کیوی زرد و کیوی خونی هستند و تنها چند کشور در اروپای شرقی و آسیا به عنوان خریداران عمده کیوی ایران به شمار می روند. متاسفانه با صادرات بی رویه این میوه به این کشورها هر سال شاهد افت قیمت کیوی در اروپا و اشباع شدن بازار کیوی در آن کشورها هستیم.
گروه بازرگانی ویتاراد در این دو سال اخیر آنالیز های زیادی را در زمینه بازاریابی های بین المللی برای این میوه انجام داده است و طبیعتاً ما به دنبال بازارهای بسیار بزرگتری برای کیوی ایران هستیم تا بتوانیم گوی سبقت را از کشور هایی که بالاترین میزان صادرات کیوی را دارند ولی حجم برداشت آنها از ایران کمتر است بگیریم.

وقتی قیمت کیوی در اروپا بالاترین نرخ را دارد و کیوی ایران جایگاه بالایی در این زمینه ندارد بنابراین بهترین راهکار این است که بتوانیم استاندارد های اصلی ورود به این بازارها را پیدا کرده و با بررسی‌های دقیق بتوانیم محصولات خود را با بالاترین نرخ جهانی به فروش برسانیم.

سجاد راد

من در حوزه ویتاراد مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *