مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت پرتقال والنسیا شمال

آنچه در این مقاله می خوانید...

شهر های عمده تولید پرتقال شمالکشور های وارد کننده پرتقال ایرانصادرات پرتقال ایران به آلمان
قیمت پرتقال صادراتی

قیمت پرتقال والنسیا شمال در سال ۲۰۲۱ به نسبت سال ۲۰۲۰ حدود ۲۰۰۰ تومان افزایش داشته است که این بالا رفتن نرخ فروش این میوه، به دلیل افزایش میزان تقاضا از سمت بازار های خارجی از جمله روسیه بوده است.

استان های شمالی خصوصا مازندران که از مهم ترین مراکز تولید انواع پرتقال در ایران است، هر سال واریته های مختلفی از این میوه، از باغات نواحی مختلف آن برداشت و راهی بازار های مختلف داخلی و خارجی می شود.

قیمت پرتقال والنسیا شمال

شهر های عمده تولید پرتقال شمال

همانطور که اشاره شد، استان های شمالی بیشترین حجم برداشت انواع مختلف پرتقال را در سطح کشور دارند که عمده ترین آنها:

 • ساری
 • قائم شهر
 • بابل
 • آمل
 • نکا

هستند که قیمت پرتقال والنسیا در هر کدام از این مراکز نسبت به سایر واریته ها بالاتر بوده است. خواهان و تقاضا زیاد از سمت بازار های صادراتی و پایین بودن حجم برداشت این نوع از پرتقال باعث بالا بودن قیمت آن در سطح باغات و سورتینگ ها بوده است که در مقاله های بعدی سعی بر این خواهیم داشت، بیشتر راجع به این موضوع صحبت کنیم.

یکی دیگر از عمده پرتقال هایی که بازار صادراتی خیلی خوبی در این چند سال داشته است، پرتقال تامسون شمال است که در اوزان و بسته بندی های مختلف به بیش از ۱۵ کشور فروش و صادرات داشته است.

قیمت پرتقال والنسیا شمال

کشور های وارد کننده پرتقال ایران

طبق آماری که بازرگانی ویتاراد به دست آورده است، کشور ایران از نظر تولید انواع مختلف از میوه پرتقال، در رده ۱۱ جهانی قرار دارد اما همواره همانند میوه های دیگر، در زمینه صادرات موفقیت کاملی نداشته است.

عمده بازار های صادراتی ما برای فروش پرتقال ایران، کشور های همسایه بوده اند که شامل کشور هایی چون:

 • روسیه
 • قزاقستان
 • آذربایجان
 • عراق
 • امارات
 • قطر
 • عمان
 • کویت

هستند. اما اگر آمار بزرگ ترین کشور های وارد کننده این میوه را نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که حجم بازار های بزرگی از قاره اروپا را نتوانسته ایم ورود پیدا کنیم. اغلب کشور های رقیب در این زمینه همچون مصر، ترکیه بازار این محصول را در دست گرفته اند.

بنابراین می توانیم با برنامه ریزی درست جایگاه صادرات پرتقال تامسون، والنسیا و یا حتی پرتقال خونی را ارتقا ببخشیم.

قیمت پرتقال والنسیا در هر کدام از کشور های اروپایی خیلی بالاتر از آن چیزی است که می توانیم به آن فک کنیم. طبیعتا ارز آوری بسیار مطلوبی برای ما خواهد داشت که خوشبختانه در این سال های اخیر این مجموعه با کارشناسان خود در امور تجارت بین الملل توانسته به برخی از بازار های بزرگ در اروپا وارد شده و محصولات خود را به فروش برساند.

قیمت پرتقال والنسیا شمال

صادرات پرتقال ایران به آلمان

کشور آلمان در قاره اروپا از بزرگ ترین بازار های میوه خصوصا پرتقال به شمار می رود که در قلب این قاره، سالانه حجم قابل توجهی از این میوه خرید و فروش می شود. انواع مختلف از پرتقال ایران که خوشبختانه طعم منحصر به فردی نیز دارد، در بازار این کشور جایگاه نسبتا خوبی پیدا کرده است.

به عنوان مثال: در سال گذشته قیمت پرتقال والنسیا ایران در بازار هامبورگ به بیش از ۱۲ یورو رسیده بود که مبلغ قابل توجهی برای میوه ایران به شمار می رود.

بسته بندی شکیل، سورت مناسب و قیمت رقابتی در این دو سال باعث شده تا بتوانیم علاوه بر پرتقال، سایر محصولاتی مانند سیب درختی، کیوی، انار، لیمو و برخی از صیفی جات را به بازار این کشور معرفی کرده و به فروش برسانیم.

ایران همواره یکی از کشور های چهار فصل بوده که توانسته ارقام مختلف از محصولات کشاورزی را در فصول مختلف تولید و به بازار های مختلف داخلی و خارجی معرفی نماید. مجموعه ما برای همکاری و صاردات هر گونه از این محصولات، آماده ارائه خدمات می باشد.

 

سجاد راد

من در حوزه ویتاراد مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *