مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت فروش کیوی مازندران

آنچه در این مقاله می خوانید...

انواع آفت در کیوینحوه آفت زدایی در زمان سورتینگفروش کیوی تنکابن به هندقیمت فروش کیوی مازندران
قیمت فروش کیوی مازندران

قیمت فروش کیوی مازندران در سال ۲۰۲۱ افزایش نسبی داشته است به طوری که هر کیلو کیوی هایوارد در باغات این استان حدود ۱۵ هزار تومان خرید و فروش می‌شود که این قیمت فروش کیوی مازندران برای سایز ۶۰ گرم به بالا بوده است.
اگر کیوی ایران به همین منوال ادامه داشته باشد طبیعتاً در زمان صادرات، قیمت فروش کیوی مازندران به بیش از ۲۵ هزار تومان خواهد رسید البته این افزایش قیمت صرفاً برای قیمت فروش کیوی مازندران نبوده است بلکه در استان گیلان نیز که بیشترین صادرات را از آستارا به روسیه داشته است،قیمت فروش کیوی مازندران نسبت به سال قبل افزایش چشمگیری داشته است.

استان مازندران در ایران بزرگترین منابع تولید مرکبات خصوصاً کیوی را دارد که میزان Shelf Life کیوی این منطقه نسبت به سایر استان ها بالاتر است، همین مسئله باعث شده است تا مشتریانی که از کشورهای دور برای خرید کیوی ایران اقدام می کنند همواره تمایل به خرید کیوی مازندران دارند. اما کیوی این منطقه نسبت به استان گیلان دارای سایز کوچکتری است یا بهتر بگوییم که سایز درشت خیلی کم دارد.

همه باغداران در این منطقه، زمانی که اقدام به چیدن کیوی می کنند سایز های ۶۰ گرم تا نهایتاً ۱۱۰ گرم هستند ولی کیوی که در استان گیلان پرورش یافته است بزرگترین سایز کیوی تا ۱۸۰ گرم نیز رسیده است.

قیمت فروش کیوی مازندران

انواع آفت در کیوی

تا چند سال اخیر موقعی که باغداران، انواع کیوی را از باغات خود برداشت می کنند شاهد یک نوع آفت که به نام ( شته یا سفیدک )روی پوست کیوی می‌شوند که این آفت خصوصاً در گمرک بندرعباس باعث شده است تا کارشناسان در امور قرنطینه، مجوز گواهی بهداشت را صادر نکنند و یکی از مشکلات اصلی در صادرات کیوی ایران همین مسئله بوده است که اغلب کشورهایی همچون:
هند
کنیا
امارات
انگلیس
آلمان
حساسیت بالایی بابت این موضوع نشان می دهند.

برای رفع سفیدک روی پوست کیوی، باغداران می بایست در زمان معینی اقدام به آفت زدایی روی درختان بکنند. متاسفانه اغلب تولید کنندگان کیوی در ایران نسبت به این موضوع بی تفاوت هستند. کارشناسان مجرب در سازمان جهاد کشاورزی استان های کیوی خیز می توانند راهنمای خوبی برای شما باغداران باشند که بتوانید دقیقاً زمان سمپاشی برای رفع سفیدک روی کیوی را از آنها بپرسید که اگر این فرآیند به درستی انجام شود، کیوی های ایران عاری از هرگونه آفات خواهد بود و در نتیجه صادرات موفقی به کشورهای مختلف خواهیم داشت.

نحوه آفت زدایی در زمان سورتینگ

یکی دیگر از فرآیند هایی که بتوان این آفت را از بین برد زمان سورتینگ می باشد که گروه بازرگانی ویتاراد با راه اندازی سیستم سورتینگ ماشینی اقدام به فرچه زنی روی پوست کیوی در زمان سورت می کند.
فرچه ای که روی دستگاه سورتینگ تعبیه شده است تمام پرزهای روی کیوی را از بین می برد و پوست کیوی کاملاً صاف می شود و تمام آفت هایی که روی کیوی مشاهده می شود را از بین می برد که مشاوران ما طبق صحبتی که با کارشناسان امور قرنطینه در گمرکات خروجی ایران داشتند موفق به اخذ گواهی بهداشت شدند.

برخی از صادر کنندگان کیوی در ایران که به صورت دستی اقدام به سورت و بسته بندی کلی می کنند نمی توانند به صورت کامل آفت زدایی را انجام دهند، چرا که به صورت دستی نمی‌توان پوست کیوی ها را تمیز کرد و در نتیجه باعث می شود تا کیوی صادرات شده آنها در گمرک ایران بلاتکلیف شود.
قیمت فروش کیوی مازندران اگر به صورت مکانیزه سورتینگ شود حداقل به ازای هر کیلو هزار تومان افزایش می یابد چرا که هزینه های جانبی زیادی نسبت به نوع سورتینگ دستی خواهد داشت، یعنی اگر مشتریان خارجی قصد خرید کیوی مازندران را داشته باشند و اگر بخواهند نوع سورتینگ آنها به صورت ماشینی باشد می بایست با قیمت بالاتری خریداری کنند.

قیمت فروش کیوی مازندران

فروش کیوی تنکابن به هند

هند یکی از بازارهای اصلی ایران برای فروش و صادرات کیوی به شمار می‌رود که حساسیت بسیار بالایی در امر آفات موجود بر روی کیوی ها از خود نشان می دهد. سالانه بالغ بر دویست هزار تن از بهترین نوع کیوی هایوارد به این کشور صادرات می شود که معمولاً از ۱۵ آبان از باغات تنکابن برداشت شده و بسته بندی می شود.
فروش کیوی تنکابن به هند بیشترین آمار را در سال ۲۰۲۱ داشته است که همان طور که اشاره کردیم زمان صادرات کیوی به هندوستان از ۱۵ آبان شروع و تا هشت ماه ادامه می یابد که در این بازه زمانی، بالاترین میزان صادرات کیوی هایوارد ایران به این کشور بوده است.

ایالت های مهم در هند مثل
بمبئی
دهلی
موندرا
چنای
کوچین
هر سال از بندرعباس حجم بالایی از کیوی هایوارد طلایی صادرات می شود که از مهمترین مقاصد ما برای صادرات کیوی تنکابن ایالت بمبئی است چرا که بمبئی بزرگترین بازار کیوی را در سطح این کشور به خود اختصاص داده است.

قیمت فروش کیوی مازندران

قیمت فروش کیوی مازندران برای صادرات به هند در زمان بسته بندی تقریباً رقابتی تر از سایر مناطق بوده است و دلیل آن این است که هندی ها همواره خواستار خرید کیوی در تمامی سایز ها هستند که در این صورت میزان پرتی بار در زمان سورتینگ به حداقل می‌رسد و در نتیجه قیمت تمام شده نیز برای تامین کنندگان کیوی در ایران پایین تر محسوب می شود.

سجاد راد

من در حوزه ویتاراد مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *