مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت سیب صادراتی اشنویه

آنچه در این مقاله می خوانید...

حجم باردهی سیب درختی اشنویه در سال ۱۴۰۰میزان برداشت سیب درختی قرمز در آذربایجان غربیصادرات سیب درختی قرمز به هند
قیمت سیب درختی صادراتی ایران

قیمت سیب صادراتی اشنویه روی درخت ممکن است نسبت به سال گذشته کاهش داشته باشد و دلیل اصلی آن شاید افت قیمت سیب در اواخر سال قبل باشه که سبب شود باغداران محصولات خود را با نرخ پایین تری به فروش برسانند.

همانطور که اطلاع دارید در سال ۱۳۹۹ اغلب باغداران سیب های خوب خود را در اسرع وقت به فروش نرساندند تا اینکه سردخانه های اغلب مناطق کشور، پر از سیب های با کیفیت صادراتی بود تا اینکه به مرور زمان سطح میزان سفارش ها از سمت بازار های خارجی هدف کاهش پیدا کرد و سبب شد قیمت سیب قرمز و زرد افت محسوسی پیدا کند.

و هنوز هم که در تیر ماه سال ۱۴۰۰ هستیم، در برخی از سردخانه ها شاهد انواع سیب درختی هستیم و شاید یکی از دلایل کاهش قیمت در فصل جدید در سطح باغات قلمداد شود.

قیمت سیب صادراتی

حجم باردهی سیب درختی اشنویه در سال ۱۴۰۰

در مقایسه با سال قبل، می توان گفت که میزان باردهی درختان انواع سیب درختی اشنویه و سایر مناطق سیب خیز کشور در سال جدید حدود بین ۳۰ الی ۴۰٪ کاهش داشته است.

اما علی دغم اینکه این میزان کاهش برداشت را از سطح باغات خواهیم داشت، اما با توجه به اینکه بقیه هزینه های جانبی برای برداشت تا بسته بندی و نگهداری زیاد شده است، باعث خواهد شد تا قیمت سیب درختی در سطح سردخانه ها و روی درخت کاهش داشته باشد.

قیمت سیب صادراتی اشنویه زمانی می تواند با قیمت خوبی به فروش برسد که صادرکنندگان و باغداران ما همکاری خوبی با هم داشته باشند.

یعنی باغداران اگر بتوانند سورت زمان برداشت را درست و اصولی انجام دهند، صادرکنندگان ما خواهند توانست محصولات ممتاز با قیمت بالاترین نرخ در اختیار مشتریان خارجی خود قرار دهند.

هر سال در مناطقی همچون

  • ارومیه
  • اشنویه
  • پیرانشهر
  • دماوند
  • میانه
  • مراغه

این فرایند از سمت برخی از باغداران درست و اصولی انجام می شود و شاهد این بودیم که قیمت فروش سیب این باغداران همواره بالاترین نرخ را داشته است.

قیمت سیب صادراتی

میزان برداشت سیب درختی قرمز در آذربایجان غربی

استان آذربایجان غربی به عنوان بزرگ ترین مرکز تولید ارقام مختلف سیب درختی در ایران، سالانه بالغ بر ۲ میلیون از این محصول به بازار های داخلی، خارجی و مصارف صنعتی ارسال می شود.

سیب درختی قرمز که بیشترین میزان خرید و فروش را در سال های اخیر داشته است، سبب شده است تا میزان برداشت این سیب از سطح باغات نیز رونق داده شود.

از این رو اغلب باغداران محترم در این استان، درخت هایی که در باغات خود کاشته اند، بیشتر از نوع سیب درختی قرمز لبنانی یا به اصطلاح لاتینی red delicious بوده است.

طی بررسی هایی که کارشناسان مجموعه ویتاراد در ارومیه، اشنویه، مهاباد و پیرانشهر انجام داده اند، در سال ۲۰۲۰ میزان برداشت سیب درختی قرمز، حدود ۱،۲۰۰،۰۰۰ تن بوده است که آمار بسیار خوبی می تواند به حساب بیاید.

قیمت سیب صادراتی اشنویه در این میان، بالاترین نرخ را برای بازار های خارجی داشته است که نشان دهنده کیفیت بالای سیب های این منطقه بوده است.

صادرات سیب درختی آذربایجان غربی هر سال به کشور های مختلفی چون اروپای شرقی، آسیایی، خاورمیانه انجام می شود و هر سال بر تعداد مشتریان خارجی افزوده می شود.

قیمت سیب صادراتی

صادرات سیب درختی قرمز به هند

کشور هندوستان هر سال بیشترین واردات سیب درختی قرمز را از ایران داشته است. شهروندان این کشور فقط سیب قرمز را در سطح بازار خریداری می کنند و اصلا سیب زرد را در اغلب ایالت های آن نمی شناسند و یا تمایل به خرد نشان نمی هند.

به همین خاطر مشتریان هندی کلا سفارش خرید سیب قرمز را از ایران و کشور های دیگر می دهند. آمار صادرات سیب درختی ایران به هند نسبت به کشور های دیگر همیشه بالا بوده است که خوشبختانه جایگاه خوبی در بازار این کشور کسب کرده ایم.

قیمت سیب صادراتی اشنویه و ارومیه در هندوستان خصوصا در ایالت های مهم چون بمبئی و دهلی و همینطور چنای بیشترین نرخ را داشته است. نوع سورت و بسته بندی سیب های این منطقه باعث شده تا مشتریان هندی مجموعه ویتاراد از ما درخواست خرید سیب های این منطقه را بکنند.

قیمت سیب صادراتی

سجاد راد

من در حوزه ویتاراد مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *