مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت انواع کیوی

آنچه در این مقاله می خوانید...

ارقام کیوی در ایرانبیشترین درخواست از بازارهای خارجیقیمت فروش کیوی سبزقیمت انواع کیوی

قیمت انواع کیوی در ایران منوط به شرایط مختلف دارد که مهمترین آن میزان تولید و حجم درخواست از بازارهای مختلف داخلی و خارجی می باشد که تعیین کننده قیمت فروش کیوی در سطح باغات ایران است و اگر همانند سال‌های گذشته، شاهد برداشت زود هنگام این میوه از باغات باشیم ممکن است قیمت انواع کیوی به نسبت سال‌های گذشته بالاترین نرخ را داشته باشد.

همینطور، در حال حاضر ارزش دلار در ایران بالا رفته است و این باعث شده تا باغداران نیز تمایل زیادی برای فروش کیوی خود نداشته باشند و منتظر این هستند تا با شروع صادرات کیوی ایران در آبان ماه تمامی محصولات برداشت شده خود را با نرخ روز به فروش برسانند.
آنها ترس از این دارند که باغات خود را در اختیار خریداران و دلالان قرار دهند و در زمان صادرات با افزایش قیمت انواع کیوی مواجه شوند، به همین خاطر در حال حاضر بازار کیوی در سطح باغات ایران تقریباً راکد شده است.

قیمت انواع کیوی

ارقام کیوی در ایران

در کشورهایی که به عنوان تولید کننده عمده کیوی در جهان محسوب می‌شوند بالغ بر ۱۰ میلیون تن از ارقام مختلف این میوه از باغات برداشت می شود که مهم ترین نوع از این میوه که بازار خوبی دارد می توان به
کیوی هایوارد سبز
کیوی قرمز
کیوی زرد
کیوی بچه کیوی
اشاره کرد که هر کدام از این واریته ها در سطح بازارهای جهانی قیمت مختلفی دارد.

موضوعی که اغلب کشورهای تولیدکننده را نگران کرده است افت بازار کیوی می باشد به طوری که در سال‌های گذشته، کیوی هایوارد سبز به ازای هر کیلو بالای ۱۰ یورو بوده است ولی در حال حاضر قیمت آن ۵۰ درصد کاهش یافته است.
دلیل این موضوع از دید برخی از کارشناسان، افزایش تولید و کاهش کیفیت بوده است که سبب شده بازار کیوی را در سطح جهان متشنج کند.

در سطح باغات ایران نیز همه این ارقام قابل برداشت است که بیشترین میزان تولید از نوع کیوی هایوارد سبز است و واریته های دیگر کمترین میزان سطح زیر کشت و برداشت را از باغات ایران دارند.
قیمت انواع کیوی در ایران به نسبت کشورهایی همچون نیوزلند
ترکیه
ایتالیا
چین
یونان
پایین تر بوده است و خوشبختانه رقابتی بودن قیمت انواع کیوی ایران باعث شده تا اغلب مشتریان از کشورهای مختلف تمایل خود را برای خرید در ارقام مختلف کیوی نشان دهند.

بیشترین درخواست از بازارهای خارجی

کیوی ایران به دلیل داشتن میزان سطح کیفی بالا و اکولوژی میزان سم در هر کیوی و مهمتر از همه داشتن قیمت مناسب، سالانه بیش از ۳۰۰ هزار تن از کیوی هایوارد، کیوی خونی و کیوی زرد از گمرک های ایران به کشورهای خارجی صادرات می شود و این میزان هر سال نسبت به سال قبل افزایش می یابد.
طبق بررسی‌هایی که از سمت وزارت جهاد کشاورزی ایران صورت گرفته است خوشبختانه حمایت های لازم از باغداران در حوزه مشاوره و نحوه آبیاری و زمان سمپاشی، انجام شده است و این موضوع باعث شده تا باغداران بتوانند محصولات خود را با میزان سلامت کامل برداشت و به فروش برسانند.

قیمت انواع کیوی در ایران در سال ۲۰۲۱ به نسبت کشورهای بزرگ تولیدکننده این میوه در جهان حدود ۳۰ درصد ارزانتر در بازارهای اروپایی فروخته می‌شود و شهروندان در این کشورها به این موضوع پی بردند که کیوی ایران از نظر بیولوژیکی کیفیت کاملاً سالمی دارد و طعم آن واقعی و ارگانیک می باشد و این موضوع باعث شده تا ما هر سال شاهد افزایش روند فروش کیوی برای صادرات باشیم.

قیمت انواع کیوی

قیمت فروش کیوی سبز

کیوی سبز در ایران به نسبت سایر ارقام بالاترین برداشت را از باغات دارد و تقریباً ۸۰ درصد از صادرات کیوی ایران را کیوی هایوارد به خود اختصاص داده است که به اغلب کشورهای آسیایی، اروپایی و آفریقایی صادرات می شود.
این نوع کیوی که دارای پوست قهوه ای و گوشت سبز است طعم شیرین و خوشمزه ای دارد که بهترین زمان خرید کیوی هایوارد در ایران از پانزدهم آبان شروع می شود و تقریباً همه مشتریان که هر سال این میوه را از ایران خریداری می کنند منتظر شروع صادرات کیوی هایوارد سبز در این زمان می مانند.

قیمت انواع کیوی

قیمت انواع کیوی در ایران نسبت به تقاضای بازار با نرخ های مختلف خرید و فروش می‌شود به عنوان مثال: کیوی زرد و کیوی قرمز نسبت به کیوی هایوارد سبز کمترین برداشت را از نواحی مختلف دارد همچنین میزان تقاضای خرید از سمت بازارهای خارجی بیشتر از میزان تولید این ارقام از باغات می باشد که سبب شده است هر سال قیمت فروش کیوی قرمز و زرد بالاترین نرخ را در مقایسه با کیوی هایوارد سبز داشته باشد.
اگر به دنبال خرید انواع کیوی ایران هستید می توانید با مشاوران ما در امور بازرگانی ارتباط گرفته و مشاوره لازم را دریافت کنید ما به شما خواهیم گفت که چه نوع کیوی با کیفیت تر و قیمت انواع کیوی نسبت به بازار هدف مناسب است تا بتوانید مرغوبترین و با کیفیت ترین رقم را خریداری کنید.

سجاد راد

من در حوزه ویتاراد مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *