مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش سیب درختی

آنچه در این مقاله می خوانید...

مناطق برداشت سیب گالا و فوجیبازار های اصلی سیب درختی ایرانقیمت سیب قرمز ایران در سردخانه
قیمت سیب درختی

فروش سیب درختی از سطح باغات و سردخانه های راه اندازی شده در ایران در فصول مختلف انجام می شود. برخی از باغداران محصولات خود را در باغ می فروشند و بعضی از آنها سیب ها را می چینند و در سردخانه ها در اختیار خریداران قرار می دهند.

سیب در ایران گونه های مختلفی دارد که مهم ترین واریته از این میوه مربوط به سیب قرمز و طلایی است که بالاترین حجم برداشت را از مناطق سیب خیز ایران دارند.

سیب های تابستانه خوب هم در ایران وجود دارد که اغلبا در بازار داخلی خرید و فروش می شوند و ماندگاری خوبی برای بازار های صادراتی ندارند.

در کنار سیب قرمز و طلایی که سیب های پاییزه هستند، سیب گرانی اسمیت، سیب گالا و فوجی نیز هستند که متاسفانه میزان تولید آنها از باغات به نسبت سیب های قرمز و طلایی بسیار پایین است.

فروش سیب درختی

مناطق برداشت سیب گالا و فوجی

یکی از مناطقی که هر سال باغداران آن اقدام به برداشت سیب های گالا و فوجی می کنند، از شهر های کوهستانی و سردسیر هستند که محصولات برداشت شده در آنها از نظر سفتی و ماندگاری در سطح بالاتری هستند.

عمده مناطقی که برای برداشت این دو گونه از سیب های درختی ایران می توان نام برد

 • استان اردبیل
 • تهران
 • آذربایجان غربی
 • آذربایجان شرقی
 • خراسان

هستند که تقریبا چیزی بالغ بر ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ تن به صورت مجموع از باغات این مناطق برداشت و به بازار عرضه می شوند.

از بین سیب های تابستانه که از باغات ایران برداشت می شود، سیب گالا و فوجی هست که قابلیت فروش برای صادرات دارند که امیدواریم در سال های آینده میزان سطح زیر کشت و تولید این دو نوع سیب در سایر مناطق کشور نیز افزایش داشته باشد.

فروش سیب درختی گالا و فوجی بیشتر برای روسیه، هند و عراق بوده است که مطمئنا هر کدام از این کشور ها بازاری بسیار خوبی برای این دو نوع سیب درختی به شمار می روند.

فروش سیب درختی

بازار های اصلی سیب درختی ایران

اگر آمار جهانی را مورد بررسی قرار داده باشید، به خوبی می دانید که ایران یکی از قطب های تولید سیب در جهان است که خیلی از کشور ها وارد کننده این میوه از این هستند.

برداشت سیب درختی در ایران زمانی است که اغلب کشور ها خواهان خرید هستند و ایران برای آنها بهترین گزینه می تواند قلمداد شود و از این رو سالانه بالغ بر ۲ میلیون تن از ارقام مختلف سیب ایران به بازار های جهانی صادرات می شود.

کشور هایی همچون

 • هند
 • روسیه
 • اوکراین
 • انگلیس
 • سوئد
 • رومانی
 • قزاقستان
 • عراق
 • امارات
 • افغانستان
 • پاکستان

از مشتریان بالفعل سیب ایران هستند که خریداران این کشور ها از زمان برداشت تا زمان اتمام سیب درختی در سردخانه ها اقدام به خرید مستقیم می کنند.

فروش سیب درختی قرمز و طلایی از عمده فعالیت اغلب خریداران در این کشور ها بوده است و از ایران نیز این ارقام را خریداری می کنند.

صادرات سیب زرد به روسیه و سایر کشور های اروپایی و صادرات سیب قرمز به هند بیشترین آمار را در فرایند گمرک ایران داشته است که سال به سال بر میزان آن افزوده می شود.

فروش سیب درختی

فروش سیب درختی

قیمت سیب قرمز ایران در سردخانه

در مقاله های قبلی هم اشاره کرده ایم که سیب های ایران بعد از برداشت به سردخانه ها انتقال داده می شوند تا در دمای استاندارد برای ماه های آینده و صادرات آن به کشور های خارجی نگهداری شوند.

چون عمده فعالیت شرکت بازرگانی ویتاراد در زمینه صادرات سیب قرمز و زرد از آبان ماه شروع می شود و تا آن موقع میزان فروش سیب درختی کمترین میزان را دارد.

بنابراین مشتریان خارجی که در یک زمان خاص درخواست های خرید خود را برای انواع سیب درختی اعلام می کنند، می بایست سیب ها از سردخانه ها بارگیری شود و در آن زمان هیچگونه سیب در سطح باغات ایران وجود ندارد.

قیمت سیب قرمز و زرد در سردخانه ها، همانطور که می دانید متفاوت می تواند باشد. دلیل آن هم این است که کیفیت سیب هر منطقه کاملا متفاوت است.

ما در سردخانه خود که بیش از ۸۰۰۰ تن سیب درختی خواهیم داشت، گونه های مختلفی از این میوه با گرید های مختلف داریم که شما مشتریان خارجی می تواند به صورت حضوری از سیب های ما در سردخانه ملاحظه کنید.

فروش سیب درختی

سجاد راد

من در حوزه ویتاراد مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *