مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات کیوی قرمز به اروپا

آنچه در این مقاله می خوانید...

کشورهای وارد کننده کیویصادرات کیوی قرمز به اروپابسته بندی استاندارد کیوی برای اروپاصادرات کیوی سوپر به آلمان

در سال جدید با شروع برداشت کیوی در ایران، صادرات کیوی قرمز به اروپا افزایش چشمگیری داشته است به طوری که امسال شاهد صادرات کیوی قرمز به اروپا بیش از هزار تن هستیم.
کیوی قرمز که برداشت آن نسبت به کیوی هایوارد سبز حجم بسیار پایین تری دارد اما همواره قیمت فروش آن در سطح بازار ایران و همینطور بازارهای خارجی بیشترین نرخ را در بین ارقام کیوی در جهان دارد.

کیوی قرمز که دارای پوست قهوه ای رنگ است دارای بافت داخلی قرمز می باشد که شکل ظاهری آن نسبت به کیوی هایوارد سبز کمی گرد تر است.
اگر چه ماندگاری کیوی قرمز نسبت به کیوی هایوارد پایین تر است اما میزان باردهی درختان این نوع کیوی بسیار انبوه بوده و دو برابر قیمت کیوی هایوارد در باغات خرید و فروش می‌شود که کشورهای اروپایی از مشتریان تراز اول کیوی خونی ایران به شمار می‌روند.
در ماه اکتبر که برداشت کیوی و همچنین صادرات کیوی قرمز به اروپا از مرزهای ایران آغاز می شود تقریباً ۸۰% صرف صادرات کیوی قرمز به اروپا می‌شود که از این رو اروپا به عنوان بازار هدف اصلی ما در این زمینه بوده است.

کشورهای وارد کننده کیوی

در کل در مناطقی که دارای باغات کیوی است، سه گونه کیوی از جمله کیوی هایوارد سبز، کیوی زرد و کیوی قرمز برداشت می شوند که کشورهای مختلفی از قاره های آسیا اروپا و آفریقا خواهان این ارقام می باشند.
کشور ایران با تولید سالیانه بیش از یک و نیم میلیون تن از این میوه یکی از از بزرگترین تولیدکنندگان انواع کیوی در جهان به شمار می رود که سبب شده است تا واردکنندگان عمده کیوی در جهان از جمله

  • آلمان
  • انگلیس
  • روسیه
  • کانادا
  • اندونزی
  • هند
  • بلژیک

بیشترین خرید را از ایران داشته باشند.

صادرات کیوی قرمز به اروپا

صادرات کیوی قرمز به اروپا

این کشورها طبق آمار، سالیانه بیش از چند میلیون تن از واریته های مختلف کیوی را از کشورهای مختلف واردات می کنند. خوشبختانه کیوی ایران با داشتن استانداردهای لازم از زمان برداشت تا بسته بندی، بیشترین میزان فروش را در بازارهای عمده فروشی این کشورها داشته است که به پشت بند آن باعث شده تا حجم خرید کیوی از سردخانه های ایران افزایش یابد.

کیوی هایوارد سبز که بیشترین آمار صادرات را به خود اختصاص داده است، قیمت فروش آن نسبت به نرخ جهانی در بازارهای هدف پایین ترین نرخ را داشته است که در سال ۲۰۲۱ خریداران زیادی از کشورهای فوق الذکر اقدام به سرمایه گذاری در بخش واردات کیوی ایران نمودند.
صادرات کیوی قرمز به اروپا نیز بعد از کیوی هایوارد دومین رتبه را به خود اختصاص داده است که امیدواریم در سال‌های آینده باغداران با برنامه‌ریزی های اساسی بتوانند میزان سطح زیر کشت نهال کیوی قرمز را چند برابر افزایش دهند تا به مراتب بتوانیم بازار کیوی قرمز در بازارهای جهانی را نیز به خود اختصاص دهیم.

بسته بندی استاندارد کیوی برای اروپا

همه کشورهایی که به عنوان صادر کننده کیوی به اروپا هستند مستلزم این می باشند که بتوانند استانداردهای لازم برای صادرات به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را رعایت کنند. از این رو برای صادرات کیوی قرمز به اروپا اغلب شرکت های صادر کننده کیوی موارد مهم از قبیل رعایت استانداردهای سورتینگ و بسته بندی و همینطور گواهینامه‌ های دفع سموم را داشته باشند تا بتوانند محصولات خود را در بازارهای اروپایی به فروش برسانند.

البته لازم به ذکر است که همه کشورهای اروپایی خواهان این استاندارد ها و رعایت این موارد از سمت کشورهای صادر کننده نیستند و تنها چند کشور مهم که وارد کننده بزرگ کیوی در اروپا شناخته شده هستند سختگیری های خاص خود را برای واردات کیوی اعمال می‌کنند.
آلمان، انگلیس، فرانسه، بلژیک از جمله این کشورها می باشند که گروه بازرگانی ویتاراد صادرات کیوی قرمز به اروپا را با رعایت تمامی استاندارد ها با حجم بسیار بالایی انجام می دهد و خوشبختانه یکی از شکیل ترین بسته بندی ها را برای محصولات خود انجام می دهد که ثمره آن افزایش میزان خرید مشتریان از این کشورها بوده است.

صادرات کیوی قرمز به اروپا

صادرات کیوی سوپر به آلمان

در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ کشور آلمان بیشترین آمار واردات کیوی از کشورهای مختلف را داشته است در این میان کیوی هایوارد سبز بیشترین خرید و فروش را در بازارهای مختلف این کشور به خود اختصاص داده است. بعد از این واریته، کیوی خونی که از کشورهای مختلف همچون چین، نیوزلند، ایران، اسپانیا به این کشور صادرات شده است بیشترین آمار را داشته است.
کارشناسان ما در کارگروه تجارت بین الملل هر سال از ماه اکتبر فرایند صادرات کیوی سوپر به بازار آلمان را انجام می دهند و در سال جدید نیز با شروع برداشت این میوه از باغات نواحی مختلف ایران صادرات کیوی قرمز به اروپا خصوصاً بازار آلمان رونق بالایی به خود دیده است.

علیرغم اینکه حجم فروش کیوی هایوارد سبز در ایران بیشتر از سایر ارقام بوده است اما همواره میزان درخواست خریداران برای کیوی قرمز ایرانی بالاترین سطح را داشته است.
در حال حاضر ما این توانایی رو داریم که بتوانیم برای بازار مهمی همچون کشور آلمان کیوی هایوارد سبز و کیوی خونی و حتی کیوی زرد را نیز با رقابتی ترین قیمت بازار جهانی بیشترین فروش و صادرات را داشته باشیم و برای این کار زیرساخت های عملی و درست را ایجاد کرده‌ایم که به مراتب باعث خواهد شد تا مشتریان زیادی از آلمان و حتی سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا به سمت خرید محصولات ایرانی روی آورند.

سجاد راد

من در حوزه ویتاراد مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *