مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات کیوی قرمز ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

میزان کیوی ایران در سال ۲۰۲۱قیمت کیوی قرمز تالش
صادرات کیوی قرمز

صادرات کیوی قرمز ایران با شروع برداشت آن آغاز می شود و غالبا به کشور های اروپایی ارسال می شود که همانگونه که در خبر های گذشته هم اشره کرده بودیم، قیمت فروش کیوی خونی بالاتر از سایر گونه ها بوده است.

حتی با توجه به اینکه این واریته از کیوی خواهان بسیار زیادی در بازار های خرده فروشی اروپا دارد، قیمت در این بازار ها نیز بسیار گران بوده است و در سال گذشته به ازای هر کیلو، شهروندان اروپایی بیش از ۴ دلار خریداری می کردند.

لازم به ذکر است که حجم برداشت کیوی خونی در باغات ایران آنچنان زیاد نیست و از طرفی، میزان تقاضا مشتریان از کشور های مختلف زیاد است و همین مسئله باعث افزایش نرخ این کیوی در سطح باغات و همچنین در سردخانه های ایران شده است.

صادرات کیوی قرمز

میزان کیوی ایران در سال ۲۰۲۱

میزان کیوی ایران در سال ۲۰۲۱ به نسبت سال قبل کمی کاهش داشته است ولی از نظر کیفیت و سایز بالاترین سطح را دارد و مسلما در سال جاری، بهترین کیوی ها در واریته های مختلف صادرات خواهد شد.

بیشترین میزان باردهی دختان کیوی، مربوط به هایوارد است که داخل آن سبز رنگ است و قیمت فروش آن نسبت به گونه های دیگر مناسب تر است و از این رو مشتریان اغلب خواهان خرید کیوی هایوارد سبز هستند.

در سال ۲۰۲۱ با توجه به برآوردی که از جانب کارشناسان ما در امور باغداری و زراعی انجام شده است، بالغ بر ۱.۵ میلیون تن از این میوه برداشت خواهد شد که تنها ۵۵٪ آن برای صادرات خرید و فروش می شود و مابقی سایز کوچکتر، دو قلو و یا در سطح بازار داخلی به فروش می رسند.

طبق آمار ۵ سال گذشته، حجم برداشت میوه کیوی در سال های قبل به شرح ذیل بوده است:

  • سال ۲۰۱۶ میزان ۲.۵ میلیون تن
  • ۲۰۱۷ حجم برداشت ۲.۲ میلیون تن
  • در سال ۲۰۱۸ بالغ بر ۱.۸ میلیون تن
  • سال ۲۰۱۹ حدود ۲.۵ میلیون تن
  • سال ۲۰۲۰ چیزی حدود ۲ میلیون تن
  • و سال ۲۰۲۱ حجم برداشت ۱.۵ میلیون تن خواهد بود.

صادرات کیوی در هر کدام از این سال ها، رشد قابل توجهی داشته و حال باید ببنیم که در سال جاری با توجه به بالا بودن سطح کیفی این میوه، امکان صادرات زیادتری به بازار های خارجی خواهیم داشت یا خیر.

صادرات کیوی قرمز ایران در سال ۲۰۲۱ می تواند چشم انداز خوبی برای ورود ایران به اغلب بازار های اروپایی باشد. همچنین کیوی زرد و کیوی سبز نیز جایگاه قابل توجهی در میزان خرید و فروش دارند.

صادرات کیوی قرمز

قیمت کیوی قرمز تالش

قیمت کیوی قرمز تالش برای صادرات در سطح باغات حدود ۳۰۰۰۰ تومان و در سردخانه ها بیش از ۳۵۰۰۰ تومان بوده است. میزان برداشت کیوی قرمز در باغات این منطقه بیش از ۵۰۰ تن نخواهد بود و تنها در چند روستا، برخی از باغداران اقدام به کشت نهال این گونه از کیوی کرده اند.

صادرات کیوی قرمز ایران اغلبا از این منطقه صورت می گیرد و مشتریانی که امکان سفر به ایران را داشتند، هر سال این نوع کیوی را از سطح باغات خریداری می کردند تا مشتریان دیگر، نتوانند پیش خرید کنند.

گروه بازرگانی ویتاراد قیمت فروش کیوی قرمز را در سال جدید سعی دارد تا با پایین ترین نرخ در اختیار مشتریان ثابت خود قرار دهد، بنابراین اگر جز خریداران بالفعل ما هستید، می توانید با حداقل قیمت اقدام به خرید کیوی این مجموعه کنید.

صادرات کیوی قرمز

سجاد راد

من در حوزه ویتاراد مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *