مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات خیار خاردار به سنت پترزبورگ

آنچه در این مقاله می خوانید...

مناطق تولید خیار در ایران:بسته بندی خیار برای صادرات:صادرات خیار خاردار یزد و جیرفت:
انواع خیار خاردار

سنت پترزبورگ یکی از ایالت های ثروتمند در روسیه هست که صادرات خیار خاردار با حجم بالایی از ایران به آنجا انجام می گیرد.

روسیه تقریبا ۸۰٪ خیار خاردار ایران را خریداری می کند. مصرف این خیار در این کشور بسیار بالا است. از این رو سالانه حجم قابل توجهی از این محصول به بازار های مختلف روسیه خصوصا مسکو و سنت پترزبورگ صادرات می شود.

این خیار که طول کوتاهی دارد، روی پوست آن خار های کوچکی دارد و دارای طعم بی نظیری دارد که اغلب برای تولید خیار شور هم استفاده می شود.

مناطق تولید خیار در ایران:

مناطق مختلفی در ایران وجود دارد که دارای شهرک های گلخانه ای بزرگی هستند. بخشی از این گلخانه ها در تولید انواع مختلف خیار فعالیت دارند که مهم ترین آنها خیار ساده و خیار خاردار است.

مناطقی چون

  • اصفهان
  • البرز
  • تهران
  • آذربایجان غربی و شرقی
  • یزد
  • کرمان
  • همدان

به عنوان عمده تولید کنندگان خیار به شمار می روند. اما گلخانه هایی که در تولید خیار خاردار فعالیت گسترده دارند و حجم زیر کشت در آنها بسیار زیاد است، در گلخانه های استان های یزد و کرمان می باشد که هر سال صادرات خیار خاردار به روسیه از این دو منطقه صورت می گیرد.

بسته بندی خیار برای صادرات:

معمولا خیار به دو صورت کارتنی و سبدی بسته بندی می شود. معمولا خیار ساده در بسته بندی کارتنی به کشور های عربی خلیج فارس صادرات می شود و خیار خاردار هم عمده فروش آن برای صادرات به کشور روسیه انجام می گیرد، در بسته بندی های سبدی و با استفاده از نایلون های آنتی باکتریال انجام می گیرد.

صادرات خیار خاردار با این نوع بسته بندی، سبب حفظ کیفیت و ماندگاری آن در طی مسیر ۷ الی ۱۰ روز تا روسیه می شود.

اگر به دنبال خرید خیار ایران برای صادرات هستید، ما ارقام مختلف و بهترین نوع بذر کشت شده در گلخانه ها را آنالیز و بررسی کرده ایم و این توانایی را داریم که بتوانیم بهترین نوع از این محصول را با بسته بندی صادراتی و همچنین قیمت رقابتی در اختیار شما خریداران محترم قرار دهیم.

استان یزد و جیرفت در استان کرمان از شهر های تولید کننده خیار خاردار در ایران به شمار می روند که حجم برداشت آنها در گلخانه ها متفاوت از هم می باشد.

نکته و مشکلی که وجود دارد این است که در منطقه جیرفت، سیستم سورتینگ و بسته بندی راه اندازی نشده است، و همه محصولات برداشت شده از گلخانه های این شهر، برای بسته بندی به یزد منتقل داده می شود که طبیعتا می تواند باعث افت کیفیت محصولات در طی مسافت حمل و نقل شود.

صادرات خیار خاردار یزد و جیرفت:

صادرات خیار خاردار جیرفت همیشه بنام یزد صورت می گیرد. چه بسا اگر خیار جیرفت در خود منطقه جیرفت بسته بندی شود، مسلما کیفیت بسیار بالایی خواهد داشت. بنابراین اگر بتوان یک سالن جهت بسته بندی محصولات گلخانه ای خصوصا خیار خاردار راه اندازی کرد، بسیار حائز اهمیت خواهد بود و می توان تمامی محصولات را از این منطقه به صورت مستقیم صادرات کرد.

سجاد راد

من در حوزه ویتاراد مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *