مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات انار درجه یک دانه سیاه نی ریز

آنچه در این مقاله می خوانید...

بهترین انار چه نوع اناری است؟مناطق کشت شده انار صادراتی در ایرانفصل برداشت انار زود رس چه زمانی است؟صادرات انار به بازار اول ما یعنی روسیه
انار قرمز شیراز

صادرات انار درجه یک دانه سیاه نی ریز هر سال به اغلب کشورهای همسایه و همینطور اروپا داشته است. نی ریز از مناطقی بوده است که در استان فارس با داشتن قابلیت روز افزون تولید این میوه، توانسته است رشد قابل توجهی را در این سال ها داشته باشد.

صادرات انار

بیشتر باغداران در این منطقه با هدف صادرات انار باغات خود اقدام به افزایش سطح زیر کشت این محصول می کنند که خوشبختانه، چون کیفیت انار های این منطقه بسیار بالا بوده است، هر سال سود خوبی از این فرایند به دست می آورند.

حال اگر صادرکنندگان ما قصد دارند که بازارهای صادراتی خود را افزایش دهند و در زمینه صادرات انار به کشور های مختلف فعالیت کنند، نیازمند یک سری رعایت استانداردها دارند که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم.

صادرات انار

 

بهترین انار چه نوع اناری است؟

اگر به باغات انار در این منطقه رفته باشید، متوجه خواهید شد که در یک درخت چند مدل از این میوه با کیفیت های مختلف وجود دارد.

در قدم اول باید توجه داشته باشید که باغدار از لحاظ رسیدگی به درخت، کم نگذاشته است که شامل آبیاری در زمان معین، آفت زدایی مرحله ای در زمان های گفته شده، (توجه به کرم های سر گل)، آفتاب سوختگی.

همه این موارد که ذکر شد می تواند با رعایت آنها بهترین محصول را برداشت و صادرات کرد و صادرات انار نیز در این میان از حوزه های فعال است.

دقت داشته باشید که بازارهای صادراتی همیشه اناری را می پسندند که رنگ پوست آن صاف، بافت داخلی ان خوش رنگ و سایز آن درشت باشد و صادرات انار به این صورت رواج دارد.

طبیعتا هر چقدر وزن انار بالا باشد، بازار پسندی بسیار بالایی خواهد داشت.

صادرات انار

مناطق کشت شده انار صادراتی در ایران

کشور ما خوشبختانه از جمله کشورهایی به شمار می رود که واریته های مختلفی از این میوه در سطح باغات خود برداشت و به بازارهای هدف صادرات می شود و صادرات انار از رونق بالایی برخوردار است.

  • استان فارس
  • استان اصفهان
  • استان خراسان رضوی
  • استان اراک
  • استان کردستان
  • استان یزد
  • استان مازندران

از جمله مناطقی می باشند که سالانه حجم قابل توجهی از این میوه برداشت می شود.

در استان فارس منطقه نی ریز، در استان اصفهان انار شهرضا، در استان خراسان رضوی، کاشمر بالاترین تولید را داشته، در استان اراک، انار شیرین ساوه را داریم، در استان کردستان، سنندج، در یزد هم انار یزد همیشه زبان زد بوده است و در استان مازندران هم برخی شهرها بهترین محصول از این میوه را به بازارهای مختلف معرفی کرده اند.

فصل برداشت انار زود رس چه زمانی است؟

در پاراگراف قبلی ما به مناطق عمده تولید انواع انار در کشور اشاره کردیم. انارهای هر کدام از این مناطق هم دارای خصوصیات مختلفی هستند که مشتریان خاص خود را داند.

اما در این مقاله قصد نداریم روی هر کدام از انارها توضیحات بنویسیم. در مطالب قبلی و بعدی این سایت به آنها اشاره خواهد شد.

حال بیاییم سر بحث سر تیتر خودمان که انار های پیش رس که برداشت می شوند.

اگر توجه داشته باشید، هر کدام از این استان ها در مناطق مختلف جغرافیایی ایران قرار گرفته اند که آب و هوای آنها با هم کمی فرق دارند. مثلا انار پیش رس در مازندران به خاطر رطوبت بالا اغلب میوه های آن زود به بازار روانه می شود که حدودا اوایل مرداد ما در بازار داخلی طعم این محصول را خواهیم چشید.

بعد این مناطق به فاصله ۱۰ الی ۲۰ روز انارهای مناطق دیگو چون، یزد، اصفهان و ساوه را خواهیم داشت که طعم و ضخامت پوست آنها با هم تفاوت خواهد داشت.

صادرات انار

صادرات انار به بازار اول ما یعنی روسیه

کشور روسیه به عنوان یک مقصد کاملا مصرف کننده، همیشه جز بازارهای هدف اصلی ما در تمامی حوزه ها بوده است. محصولات کشاورزی هم همه ساله بالاترین حجم فروش خود را در بازار این کشور داشته است و یکی از بهترین مقصد های صادرات انار است.

میوه انار که از محصولات خاص در این کشور شناخته می شود، سالانه حدود ۱۰۰ هزار تن آمار وارداتشون است که آمار قابل توجهی به شما می رود.

کشور ما هم خوشبختانه به عنوان قطب تولید، هر سال واریته های مختلف از این میوه را به بازار مسکو، سنت پترزبورگ، کازان و سایر شهرهای بزرگ روسیه صادرات می کند.

توجه داشته باشید که روسیه بازار بسیار بزرگی برای ما تلقی می شود. بنابراین نباید به دلیل داشتن روابط سیاسی خوب با این کشور و نزدیک بودن مسافت، به بزرگی این بازار پی نبریم و راه را برای کشورهای دیگه هموار کنیم.

بازرگانی ویتاراد با داشتن تجربیات چندین سال خود آماده هر گونه همکاری و مشاوره در این زمینه خواهد بود.

صادرات انار

سجاد راد

من در حوزه ویتاراد مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *