مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

شرکت های صادرکننده کیوی

آنچه در این مقاله می خوانید...

انواع کیوی در جهانشرکت های صادرکننده کیویکیوی کدام کشور بهتر است؟قیمت کیوی زرد و قرمز
شرکت های صادرکننده کیوی

شرکت های صادرکننده کیوی در کشور های مختلف بازار های خاص خود را دارند و نسبت به درخواست مشتریانشان اقدام به بسته بندی و ارائه قیمت می کنند. در ایران نیز مجموعه شرکت های صادرکننده کیوی فعالیت دارند همانند سال های گذشته حجم انبوه از درخواست ها را از بازار خارجی که واردکنندگان عمده این میوه به شمار می روند دریافت کرده و صادرات قابل توجهی را انجام می دهند.

شرکت ویتاراد در ایران هر سال بیش از ۵۰ هزار تن از کیوی هایوارد ایران را به اقصی نقاط کشور های مختلف در جهان صادرات می کند. این شرکت یکی از شرکت های صادرکننده کیوی است که با داشتن کارگروه های تخصصی در امور برداشت تا حمل و نقل مسیر هموارتری را برای تجارت کیوی ایجاد کرده است و خیلی از خریداران خارجی که تمایل خرید کیوی ایران را دارند با این مجموعه به راحتی مبادلات تجاری خود را انجام می دهند چرا که تمام مراحل و پروسه صادرات کیوی را برای آنها با حداقل قیمت انجام می دهد.

انواع کیوی در جهان

اگر کمی اطلاعات خود را در زمینه کیوی بالا ببرید می بینید که کیوی بر خلاف سایر میوه جات دارای گونه های مختلف نیست و تنها ۴ نوع از این میوه در کشورهای تولید کننده یافت شده است که مهم ترین و پرفروش ترین کیوی در بازارهای خارجی از نوع:
کیوی هایوارد سبز
کیوی زرد
کیوی قرمز
بچه کیوی
می باشد که در بین این چهار رقم بیشترین میزان برداشت و صادرات از کشورهای تولید کننده خصوصاً ایران، کیوی هایوارد سبز است که قیمت فروش آن برای صادرات کمتر از سایر گونه ها می باشد.

البته در برخی از کشور ها مثل:

 • یونان
 • اسپانیا
 • شیلی
 • نیوزلند
 • چین

نیز این ارقام قابلیت برداشت انبوه از باغات را دارند ولی طبق بررسی‌ها و تحقیقات میدانی که از بازارهای هدف خود داشتیم، عمده صادرات کیوی از هر کدام از این کشورها مربوط به کیوی هایوارد سبز است که رنگ پوست آن قهوه ای – طلایی و داخل آن رنگ سبز با دانه های ریز سیاه است.

شرکت های صادرکننده کیوی

شرکت های صادرکننده کیوی

گروه بازرگانی ویتاراد برای اینکه بتواند کیوی خود را به بزرگترین وارد کنندگان کیوی در جهان به صورت انبوه و مستمر صادرات کند توانسته است کشورهای خریدار عمده را آنالیز کند. حتی در این کشورها ارقام مختلف کیوی به صورت سالیانه از کشورهای تولید کننده رقیب نیز بالاترین حجم واردات شده است و تنها جای خالی کیوی ایران در آنها مشهود بوده است.

طبق آمار به دست آمده از سایت های معتبر خارجی، خریداران عمده کیوی در جهان از کشورهای اروپایی و برخی از کشورهای آسیایی هستند که می توان به

 • آلمان
 • انگلیس
 • روسیه
 • هند
 • کانادا
 • سوئد

اشاره کرد.
قیمت شاخص هر کیلو کیوی در بازار این کشور ها در حد نرخ جهانی است و خیلی از کشور های تولید کننده کیوی در جهان بازار بسیار قوی در آنها ایجاد کرده اند و سالانه حجم زیادی از ارقام مختلف کیوی را به این کشورها صادرات می‌کنند.

کیوی کدام کشور بهتر است؟

ما در این مقاله به کشورهای تولیدکننده کیوی و همینطور بزرگترین وارد کنندگان این میوه در جهان اشاره کردیم اما در این پاراگراف می خواهیم شما را از بهترین نوع کیوی از نظر ماندگاری، کیفیت و طعم آن آشنا کنیم تا بدانید کیوی کدام کشور و کدام ارقام برای خرید بهتر است.
در اغلب کشورهای تولید کننده کیوی در زمان های دور، بذر نهال کیوی توسط شرکت های صادرکننده کیوی یا شرکت های وابسته به سازمان انرژی اتمی از طریق اشعه ماورای بنفش پرتودهی شده‌اند.
پرتودهی بذر گیاهان و درختان توسط این اشعه باعث می شود تا تمامی آفات خوب و مضر به کلی از بین برود نتیجه این پرتودهی افزایش ماندگاری کیوی می‌شود ولی طعم کیوی را به کل از بین می برد. متاسفانه در اکثر کشورهای تولید کننده کیوی در جهان این عمل در سال های گذشته انجام شده و در حال حاضر نیز انجام می‌شود.

تنها کشوری که توانسته است از این سیستم استفاده نکند و محصولات سالم و ارگانیک را به بازارهای خارجی ارائه دهد کشور ایران است. هر کدام از گونه هایی که از باغات ایران برداشت می شوند طعم طبیعی از این میوه را دارند حتی با توجه به شرایط اقلیمی که در کشور ایران وجود دارد باعث شده است تا ماندگاری برخی از واریته ها همچون کیوی هایوارد سبز تا یک سال نیز در سردخانه ها ثابت باشد.

شرکت های صادرکننده کیوی در ایران اطلاعات کامل تری در این زمینه دارند حتی این شرکت های صادرکننده کیوی می‌دانند که کیوی ایران جایگاه بسیار بالاتری می‌تواند در مهمترین بازارهای هدف در اروپا داشته باشد، از این رو ما سعی بر این داریم تا بتوانیم شاخص صادرات کیوی ایران را به کشورهایی که در زمینه واردات این میوه در سطح اول هستند بالا ببریم.

شرکت های صادرکننده کیوی

قیمت کیوی زرد و قرمز

یکی دیگر از گونه هایی که بعد از کیوی هایوارد سبز بالاترین درخواست را برای صادرات داشته است کیوی زرد و کیوی قرمز بوده است این نوع کیوی ها اغلب در همه کشورهای تولید کننده برداشت می شود حتی قیمت فروش کیوی زرد و کیوی خونی نسبت به کیوی هایوارد در بازارهای جهانی بسیار بالا بوده است به طوری که اگر نرخ جهانی کیوی هایوارد در بازارهای اروپایی حدود ۸ یورو باشد قیمت فروش کیوی خونی و کیوی زرد حدود ۳۰ درصد بالاتر خواهد بود.

در ایران نیز بیشتر باغداران در این سال های اخیر همواره سعی داشتند تا بتوانند میزان تولید خود را از این دو ارقام بالا ببرند فقط اصلی‌ ترین مشکلی که این دو واریته نسبت به کیوی هایوارد سبز دارند میزان ماندگاری کم آنها می باشد به طوری که اگر کیوی هایوارد که از ماه اکتبر در سردخانه ها به مدت شش ماه نگهداری می شود، این دو کیوی به این اندازه قابلیت نگهداری در سردخانه ها را ندارند و می بایست در عرض دو الی سه ماه نسبت به فروش آن برای صادرات اقدام کرد.
حتی شرکت های صادرکننده کیوی در ایران نیز به این موضوع پی برده اند و به صورت سفارشی اقدام به ثبت سفارش خرید کیوی خونی و کیوی زرد می کنند. شما مشتریان محترم چنانچه درخواست خرید کیوی زرد و کیوی قرمز از ایران دارید می بایست نهایتاً تا اواخر ماه اکتبر نسبت به ثبت سفارش خود اقدام کنید.

سجاد راد

من در حوزه ویتاراد مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *