مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید انار شیرین دانه سیاه شیراز

آنچه در این مقاله می خوانید...

انواع انار صادراتی در ایرانزمان فصل برداشت انواع انار صادراتیقیمت خرید انار شیراز روی درخت
انواع انار نی ریز

انار شیرین دانه سیاه شیراز یا از باغات و یا اینکه بعد از برداشت، از سردخانه های این منطقه برای صادرات خرید و فروش می شود. نوع انار برداشت شده در باغات شیراز، دانه سیاه با پوست ضخیم است که به نام رباب معروف است که ماندگاری بسیار بالایی نیز دارد.

بیشتر صادرکنندگان در زمان صادرات، بیشتر در پی این هستند که بتوانند انار نی ریز شیراز را برای خرید انتخاب کنند. چون در بازار های صادراتی مثل روسیه و کشور های خلیج فارس هم انار این منطقه نام و نشان برای خود پیدا کرده است.

خرید انار شیراز

انواع انار صادراتی در ایران

بیشتر انار هایی که از باغات کل کشور برداشت می شوند، گونه های صادراتی هستند، فقط با این تفاوت که شکل و طعم، همچنین ماندگاری آنها ممکن است متفاوت از هم باشد.

این نوع میوه در حال حاضر در سطح کشور، از باغات شهر هایی چون

  • شیراز
  • نی ریز
  • یزد
  • شهرضا
  • کاشمر
  • ساوه
  • بهشهر

برداشت می شوند. البته ممکن است مناطق دیگری نیز در تولید این میوه سهم داشته باشند که ما بر اساس میزان برداشت آن در کل کشور به آنها اشاره کردیم.

در انتخاب انار صادراتی که بدانید کدام نوع بازخورد خوبی می تواند برای صادرات داشته باشد، باید به رنگ دانه انار، ضخامت پوست و شفافیت آن بسیار حائز اهمیت است.

خوشبختانه انار سمت استان فارس، بهترین رقم برای صادرات تلقی می شود که در این میان، نی ریز بالاتر از سایر نواحی در این استان، این رقم را در باغات خود دارد.

انار رباب سمت ساوه، انار یزد و شهرضا هم یکی دیگر از گونه های صادراتی انار ایران به شما می روند.

اما یک نوع انار در ایران و در منطقه شمال کشور برداشت می شود که دارای پوست سیاه و با دانه های مشکی است که متاسفانه میزان تولید آن در سطح باغات کشت شده پایین است و درصد کمتری از این انار جهت صادرات ارسال می شود.

خرید انار شیراز

زمان فصل برداشت انواع انار صادراتی

 برخی از گونه های انار در ایران هستند که پیش رس هستند و زمان برداشت آنها زودتر واریته های صادراتی است. اما اغلب گونه هایی که از مناطق انار خیز برداشت می شوند از ماه آبان استارت می خورد که این گونه ها هم نسبت به کیفیت با هم تفاوت دارند.

بعضی از آنها در همان روز های اول برداشت برای صادرات و بازار داخل به فروش می رسند، و برخی از آنها هم علاوه بر اینکه در همان زمان چیدن خرید و فروش می شوند، ماندگاری آنها نیز بالاتر بوده و برای نگهداری به سردخانه ها منتقل داده می شوند که در ماه های آینده در همان محیط معامله می شوند.

خرید انار شیراز

قیمت خرید انار شیراز روی درخت

هر محصولی قیمت خرید و فروش دارد، حال ممکن است روی درخت معامله شود و یا بعد از برداشت. انار شیراز هم مثل همه میوه های دیگر، قیمت خرید آن در باغات با قیمت فروش آن در سطح بازار تفاوت هایی دارد.

اغلب کسانی که در کار صادرات و یا به هر نحوی در حوزه تجارت انار فعالیت دارند، اقدام به اجاره و خرید آن از باغات می کنند که قیمت تمام شده آن برای آنها مناسب تر می افتد. در سال جاری پیش بینی شده است که قیمت خرید انار رباب شیراز روی درخت به قیمت هر کیلویی ۸۰۰۰ تومان برسد که نسبت به اوضاع نرخ دلار در ایران و مقایسه با سال قبل، حدود دو برابر خواهد بود.

خرید انار شیراز
سجاد راد

من در حوزه ویتاراد مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *