مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

انواع خیار گلخانه ای هیدروپونیک برای صادرات

آنچه در این مقاله می خوانید...

مناطق کشت خیار گلخانه ایخیار صادراتی یزد یا جیرفتقیمت خیار صادراتی جیرفت
فروش خیار گلخانه ای

انواع مختلف از خیار گلخانه ای در ایران به صورت هیدروپونیک زیر کشت شده که برای صادرات، هر سال بیش از ۲۰ هزار تن خرید و فروش می شود. این محصول که اغلب در مناطق مختلف کشور برداشت می شود، اغلب به صورت خاکی نیز در گلخانه ها تولید می شود که خوشبختانه بازار خوبی برای این محصول به وجود آمده است.

خیار گلخانه ای هیدروپونیک

مناطق کشت خیار گلخانه ای

خیار گلخانه ای هیدروپونیک یا خاکی بیشتر در دو نوع خاردار و ساده برداشت می شوند که اغلب نوع بذر آنها ممکن است متفاوت از هم باشد که در نواحی مختلف:

  • یزد
  • جیرفت
  • ورامین
  • اصفهان
  • بندرعباس
  • شهرکرد
  • جلفا
  • ماکو
  • سمنان
  • شیراز

کشت و برداشت می شود.

باید همیشه برنامه ریزی درست برای کشت و زمان برداشت این محصول داشت، تا در زمان درستی وارد بازار های خارجی شود. چرا که مواردی که اعلام کردیم اگر درست برنامه ریزی نشود، شاهد آن می توانیم باشیم که بازار های خارجی نیاز به محصول ما نداشته باشد. از این رو باید زمان برداشت و صادرات ما طوری برنامه ریزی شود که در کشور های هدف رقیب نداشته یا کم داشته باشیم تا بتوانیم با بالاترین قیمت ها به فروش برسانیم.

خیار گلخانه ای هیدروپونیک

خیار صادراتی یزد یا جیرفت

بیشترین میزان صادرات خیار در ایران که به بازار بزرگ اروپا یعنی روسیه ارسال می شود، از نوع خاردار بوده است و این واریته در سطح گلخانه های کشور در دو منطقه یزد و جیرفت زیر کشت رفته است.

حال اینجا ممکن است برای شما سوال شود که خیار گلخانه ای هیدروپونیک یا خاکی کدام منطقه بهتر است؟

در کل اگر خیار یا هر محصول دیگری به صورت هیدروپونیک باشد، ماندگاری بالاتری دارد. اما اگر میزان تناژ آن به سطح میزان سفارش مشتریان شما نرسید، کشت خاکی دومین گزینه می تواند برای شما باشد.

متاسفانه در جیرفت، مکان های مناسبی برای سورت و بسته بندی خیار وجود ندارد، یا خیلی کم و دور از گلخانه ها راه اندازی شده است.

از این رو خیار خاردار یا ساده جیرفت را برای بسته بندی به یزد ارسال می کنند. بهترین پیشنهاد ما این است که به هیچ عنوان این کار انجام نشود. به دو دلیل: دلیل اول اینکه محصول در طی مسافت کیفیت خود را از دست می دهد. دومین دلیل هم این است که نوع بذر خیار جیرفت با یزد متفاوت است که سبب می شود مشتریان خارجی عدم تطابق محصول را متوجه شوند.

خود محصول جیرفت بسیار با کیفیت و ماندگاری بالایی نیز دارد، حال اگر بتوانید خیار جیرفت را در جیرفت و خیار یزد را در همان منطقه سورت و بسته بندی کنید، کیفیت بالاتری برای صادرات خواهید داشت.

نتیجه: به هیچ عنوان از کسانی که در زمینه سورتینگ خیار فعالیت دارند و بار این دو منطقه را در یک جعبه بسته بندی می کننده، خریداری نکنید و درخواست خیار یک منطقه را از آنها داشته باشید.

خیار گلخانه ای هیدروپونیک

قیمت خیار صادراتی جیرفت

خیار گلخانه ای هیدروپونیک که بیشتر باغداران آن نوع خاردار و ساده را زیر کشت برده اند، از کیفیت بسیار بالایی بر خوردار است. قیمت فروش این محصولات در گلخانه ها در سال ۹۹ چیزی حدود ۶۰۰۰ تومان خواهد بود که برای صادرات بخواهیم با احتساب تمامی هزینه های بسته بندی لحاظ کنیم، فروش آن کف کانتینر حدود ۱۰ الی ۱۲ هزار تومان پیش بینی می شود که امیدواریم هر قیمتی که در این چند ماه آینده باشد، به نفع همه تولید کنندگان باشد. چرا که اگر این موضوع اتفاق بیافتد، صادرکننده هم طبیعتا با یک قیمت ثابتی می تواند به مشتریان خارجی خود به فروش برساند.

ما در مقاله های بعدی قصد داریم بیشتر در مورد بازار خیار ایران در روسیه صحبت کنیم تا شما تولید کنندگان و صادر کنندگان محترم اطلاعات جامعی از این فرایند داشته باشید.

خیار گلخانه ای هیدروپونیک

سجاد راد

من در حوزه ویتاراد مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات موز و خیار و انبه و…. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *